ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3445561
*
nr 344 5561
Spegel
nutida, H.85
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 15:19:39
1
350 kr
22/1 17:19:27
2
400 kr
23/1 10:53:34
3
450 kr
23/1 12:42:21
2
500 kr
23/1 14:36:41
4
600 kr
24/1 09:23:57
5
700 kr
24/1 14:08:16
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 344 5561
Spegel
nutida, H.85
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 15:19:39 | 1 | 350 kr |
22/1 17:19:27 | 2 | 400 kr |
23/1 10:53:34 | 3 | 450 kr |
23/1 12:42:21 | 2 | 500 kr |
23/1 14:36:41 | 4 | 600 kr |
24/1 09:23:57 | 5 | 700 kr |
24/1 14:08:16 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58